Jak leczyć bóle stawów?

Ból pleców jest częstym problemem u ludzi. Ból pleców jest często spowodowane przez ciśnienie w elastycznej kolumnie kości, mięśni, więzadeł i stawów. Ciągłe siedzenie w jednym miejscu, nieprawidłowa praca, długotrwałe siedzenie prowadzi również do bólu pleców, co również utrudnia pracę danej osoby.

Ale także ból pleców czasami pojawia się z powodu zapalenia stawów, linii włosów i złamań kręgosłupa i infekcji nerek. Ból pleców chwyta za jeden z tych powodów. Ale większość ludzi nie jest w stanie poznać przyczyn bólu pleców.

Jakie objawy masz dzisiaj

Chociaż objawy te są bardzo częste, więc ludzie nie traktują tych objawów poważnie. Ale z powodu nieostrożności, ból pleców zwiększa się więcej jeden dzień i denerwuje Cię silny ból pleców. Ze względu na właściwości przeciwzapalne Manti jest dość popularny w leczeniu bólu pleców. Badania wykazały również, że Manti pomaga złagodzić ból pleców. Stąd Manthi jest uważany za jeden z domowych środków na ból pleców. Szklanka ciepłego mleka z łyżeczką proszku kozieradki i jedną łyżeczkę miodu i wymieszać regularne noc przed snem pić go z tyłu, łagodzi ból.

Biorąc ciepły prysznic nie tylko relaksuje całe ciało, ale także łagodzi ból pleców. Biorąc gorący prysznic przypomina podkładkę grzewczą. Ciepła woda ma właściwości przeciwbolowe, więc wzięcie ciepłego prysznica pomaga zmniejszyć stan zapalny pleców i złagodzić ból. Kurkuma zawiera związek kurkuminy, który ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe i ma ogromną ilość właściwości leczniczych. Kurkuma jest stosowana w celu złagodzenia bólu pleców i złagodzenia jej objawów. Szklanka ciepłego mleka zmieszana z łyżeczką kurkumy pomaga leczyć ból pleców.

Witamina B12 reguluje ucisk na plecy i nie powoduje bólu, ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbolowe, dzięki czemu witamina ta jest uważana za bardzo pomocną w bólach pleców. Witamina C, D i E mają również właściwości przeciwutleniające, które pomagają poprawić ogólny stan zdrowia i zmniejszyć objawy bólu pleców. Ale zamiast przyjmowania suplementów tych witamin, należy je jeść, dodając je bezpośrednio do żywności. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli przyjmujesz suplementy tych witamin.

Jakie leczenie na nim

Kwas rycynolowy znajduje się w oleju rycynowym, który ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Olej rycynowy łagodzi obrzęk i ból pleców. Rozgrzej olej rycynowy i wmasuj go dobrze na plecach i pozostaw na całą noc. Rano ból pleców zniknie. Jeśli chcesz masować, możesz również wziąć oliwę z oliwek, olejek lawendowy lub olejek miętowy.

Poduszka grzewcza działa cudownie w łagodzeniu bólu pleców. Terapia cieplna jest popularna jako środek przeciwbólowy i pomaga złagodzić bóle pleców, gojąc uszkodzone mięśnie. Trzymaj poduszkę grzewczą na plecach przez 25 do 30 minut, ta terapia złagodzi ból pleców. Powtórz tę procedurę dwa razy dziennie. Aktywny związek zwany gingerol znajduje się w imbirze. Jest bogaty w właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jest uważany za przydatny w leczeniu bólu pleców.

Gotować imbir w szklance wody przez pięć do dziesięciu minut, a następnie przefiltrować i wypić z miodem. To leczy ból pleców. Ponadto masowanie pleców olejem imbirowym również łagodzi ból. Imbir jest zatem używany jako pith dard ke gharelu upay. Anany są ważnym źródłem enzymu zwanego Bromeliną. Bromelin ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, które okazują się bardzo korzystne w bólach pleców. Regularne picie soku annanas zmieszanego z niewielką ilością wody pomaga złagodzić ból pleców. Poza tym, jedzenie filiżanki annanas codziennie również przynosi korzyści.

Co ważne potrzebujesz teraz

Jeśli większość pracy biurowej obejmuje ciągnięcie, podnoszenie ciężkich rzeczy lub robienie czegoś, co powoduje, że kość trzcinowa czuje się pod presją, może być główną przyczyną bólu pleców. Czasami nawet siedząc na fotelu biurowym przez długi czas może powodować ból pleców lub dyskomfort. Czasami, gdy podnosimy ciężki przedmiot w pracy lub w podróży, wywiera to również nacisk na naszą talię. Ciśnienie wszelkich rzeczy, które podnosimy spada na dno naszej Kości trzciny, która jest naszą talią.

Czasami niektórzy ludzie mają również ból pleców z powodu podnoszenia własnej torby, ponieważ ich torba waży więcej i utrzymuje go wiszące za nimi przez długi czas. W takim przypadku lepiej będzie dla Twojego zdrowia użyć kołowego z powrotem.

Czasami ludzie, którzy idą na siłownię lub grać w golfa zacznie mieć bóle pleców, jeśli kładą zbyt duży nacisk na mięśnie podczas ich gry lub ćwiczeń. W takich chwilach odpocznij przez kilka dni lub wykonaj proste ćwiczenia, które nie będą wywierać nacisku na talię.

Ból pleców lub ból pleców większość ludzi doświadcza czasami w swoim życiu. Ból krzyża jest najczęściej w dolnej części naszych pleców kości klatki piersiowej zwanej okolicy lędźwiowej. To miejsce boli najbardziej i jest bardzo trudne do pracy z niczym. Podczas gdy ból w dolnej części pleców może leczyć się na własną rękę, leczenie jest czasami wymagane, jeśli ból nie ustępuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*